Pôžičky od A po Z - PozickyAZ.sk - poskytovatelia pôžičiek, inzercia a poradňa.

» TU » si vybavte si pôžičku rýchlo, hneď a bez ručenia

Hotovostná pôžička

O pôžičke - informácie

Všetko o: Hotovostné pôžičky

Hotovostné pôžičky sú riešením práve pre tých klientov, ktorí potrebujú súrne nižší obnos peňazí a potrebujú ho mať k dispozícií čo najskôr. Na slovenskom trhu pôsobí množstvo malých i väčších spoločností a jednotlivci – súkromní veritelia. Pri výbere nebankovej spoločnosti či súkromného veriteľa treba dbať na zmluvné podmienky a serióznosť subjektu. Hotovostné pôžičky sa vyplácajú v hotovosti k rukám klienta.

Pôžičky v hotovosti možno vybaviť často i online žiadosťou či telefonátom na linku spoločnosti. Bežnou službou, ktorú v súčasnosti ponúkajú už takmer všetky veľké nebankové spoločnosti, je vyslanie mobilných zástupcov. Tí prinesú peniaze a chodia si aj po mesačné splátky. Samozrejme, za takéto služby si klient priplatí vo forme vysokého úroku. To, že sú pôžičky v hotovosti oveľa drahšie, než pôžičky v bankách, sa priamo odvíja i od rizika, ktoré na seba nebankovky berú. Fakt, že nebankové spoločnosti požičajú drvivej väčšine ľudí, ktorí o úver vôbec požiadajú, totiž značí o tom, že bonitu klientov podrobne neoverujú. Pôžička v hotovosti je teda určená i rizikovejším klientom a klientom, ktorí mali v minulosti problém so splácaním úveru.

Pôžička v hotovosti v sebe zahŕňa dôležitý údaj. Výšku úroku a RPMN. Práve tieto údaje sú smerodajné pri porovnávaní ceny úveru. Čím nižšie číslo, tým je hotovostná pôžička výhodnejšia pre klienta. Množstvo spoločností sa chváli nízkym úrokom, no vrámci marketingu uvádzajú úrokové sadzby za 1 mesiac a nie za 1 rok. Klienti by si teda mali všímať aj takéto, na prvý pohľad nepodstatné, skutočnosti.

Hotovostné pôžičky sa pohybujú v rozmedzí od desiatok po tisícky EUR. Spravidla ide o nižšie obnosy peňazí, ktoré nevyžadujú ručenie ani dokladovanie príjmu. Ručenie nehnuteľnosťou či hnuteľným alebo iným hodnotným majetkom sa vyžaduje pri vyšších sumách.

Na vybavenie pôžičky v hotovosti nepotrebuje klient veľký počet dokladov. Samozrejmosťou je identifikácia fyzickej osoby formou občianskeho preukazu. Pre overenie totožnosti je vyžadovaný i ďalší doklad – napríklad vodičský preukaz, pas, zbrojný pas a pod. Podmienkou je vek nad 18 rokov a trvalý pobyt na území SR.

Hľadá sa aj niekoľko gramaticky nesprávnych obmien: pozicky do 2 hodin na ruku, rychla pozicka na ruku, hotovostne pozicky, ale pri vyhľadávaní nie je gramatika podstatná.

Pôžičková inzercia na tému Hotovostná pôžička. V zozname inzerujú väčšinou poskytovatelia pôžičiek.

Diskusia

O svoje postrehy a skúsenosti na tému Hotovostná pôžička sa môžete podeliť v diskusii. Položiť môžete aj otázku súvisiacu s témou. pridajte komentár »

Komentáre sú uzavreté.

Pôžička je populárny spôsob získavania peňazí na rozličné účely. Je to všeobecný pojem, tak ako aj úver. Pri vyberaní poskytovateľa pôžičiek dbajte hlavne na jeho solventnosť. Nenaleťte podvodným emailom, ktoré lákajú zaujímavými ponukami.

Texty na webe PozickyAZ.sk sú čisto informatívne, finančné a iné hodnoty se môžu výrazne líšiť.
Miniportál slúži iba ako rozcestník pri hľadaní informácií.

Na tejto stránke sa zobrazujú automatické kontextové reklamy. webmaster.