Pôžičky od A po Z - PozickyAZ.sk - poskytovatelia pôžičiek, inzercia a poradňa.

» TU » si vybavte si pôžičku rýchlo, hneď a bez ručenia

Nebankové úvery

O pôžičke - informácie

Všetko o: Nebankové pôžičky

Nebankové úvery a nebankové pôžičky predstavujú alternatívnu možnosť pre ľudí, ktorí nespĺňajú kritéria bankového sektora pre poskytnutie úveru. Banky sú v poskytovaní úverov pomerne ostražité, majú vyčlenené množstvo kritérií (dokladovanie trvalého príjmu, potreba ručiteľa, časové dodržiavanie splátok a pod.), no ani ich splnenie Vám nezaručuje, že úver naozaj dostanete. Ak ste sa dostali do situácie, v ktorej Vám banka neposkytne finančnú pomoc, nebankové pôžičky sú to správne riešenie i pre Vás.

Nebankové pôžičky – výhody a nevýhody

Nesporne najväčšou výhodou nebankových úverov a nebankových pôžičiek je rýchlosť ich vybavenia. Spoločnosti, poskytujúce tento druh pôžičiek, sú schopné klientovi poskytnúť peniaze v hotovosti alebo na účet od 24 do 48 hodín od požiadania.

Ďalšou veľkou výhodou je dostupnosť.  Sieť nebankových subjektov je bohatá a ich pobočky pokrývajú takmer celé územie Slovenska. Nie je teda problémom nájsť a osloviť spoločnosť v mieste Vášho bydliska. Nebankové pôžičky sú sprostredkované mobilnými obchodnými zástupcami, ktorí Vás navštívia, vyplnia s Vami zmluvu o pôžičke a všetky potrebné náležitosti v pohodlí domova. Podmienkou na získanie úveru je vek nad 18 rokov a trvalý pobyt na území SR. Keďže nebankovky poskytujú spravidla nižšie čiastky, na vybavenie takejto pôžičky budete potrebovať menej dokladov, než v banke. Postačí Vám platný občiansky preukaz, list vlastníctva – výpis z katastra nehnuteľnosti (nehnuteľnosť, ktorou ručíte) a kúpna zmluvu nehnuteľnosti. Pri vybavovaní nebankovej pôžičky nepotrebujete dokladovať odhad ceny nehnuteľnosti, čo Vás taktiež zbaví mnohých vybavovačiek. Ručenie nehnuteľnosťou predstavuje najčastejšiu, nie však jedinú možnosť ručenia – ak Vám táto alternatíva nevyhovuje, je možné ručiť i hnuteľným majetkom (napríklad autom).

Nebankové pôžičky sú bezúčelové – môžu byť použité ako pomoc pri nepredvídaných situáciach, či odbremenenie sa od dlžôb. Sú poskytované tak zamestnaným ako i nezamestnaným ľuďom a matkám na materskej dovolenke.

Najväčšia nevýhoda nebankového sektora v porovnaní s bankovým sektorom je výška úrokov. Vďaka dostupnosti, rýchlosti a jednoduchosti vybavenia disponujú nebankové úvery pomerne vyšším úrokom, než bankové úvery. Nebankové spoločnosti nie sú pod dohľadom Národnej banky SR a preto nie je výška úrokov zákonom limitovaná. Platí však právna norma úžery podľa § 253 Trestného zákona (obchodovanie v rámci tzv. dobrých mravoch).

Nebankové úvery na Slovensku

Ak ste sa rozhodli využiť túto možnosť, môžete si vybrať z popredných slovenských spoločností, poskytujúcich nebankové pôžičky. Spoločnosti Cetelem, Essox, Cofidis, a Tesco si vybudovali na ekonomickom trhu známe meno, ktoré je zárukou serióznosti a spokojnosti. Riziko však predstavujú neznáme spoločnosti, ktorých zmluvy o pôžičkách môžu obsahovať neetické zmluvné podmienky.

Pôžičková inzercia na tému Nebankové úvery. V zozname inzerujú väčšinou poskytovatelia pôžičiek.

Ďalšie informačné zdroje

 • Home Credit pôžička

  Spoločnosť Home Credit pôsobí na slovenskom, českom, ruskom i kazachtanskom trhu. V súčastnosti patrí medzi najúspešnejšie nebankové...

 • Home Credit pôžička online

  Home Credit pôžička online je jedným z 5 variantov pôžičiek, poskytovaných spoločnosťou Home Credit. Požiadať o ňu možno jednoducho, z pohodlia...

 • Košice

  Nebanková spoločnosť Pohotovosť sa orientuje na krátkodobé a dostupné úvery s maximálnou výškou 3500€. Ideou firmy je poskytovať peniaze...

 • Nebankové pôžičky bez registra

  Pôžičky bez registra je jedna z možností ako získať úver aj pre ľudí, ktorí si v minulosti vďaka problémom so splácaním úveru banke...

 • Nebankové pôžičky online

  Pôžičky online a online úvery sú vďaka rozmachu používania Internetu stále obľúbenejšou a využívanejšou variantov. Nebankový sektor a...

 • Nebankové pôžičky zoznam

  Nebankové pôžičky sú čoraz populárnejším spôsobom získania finančných prostriedkov. Ich dostupnosť, rýchlosť a jednoduchosť vybavenia sú...

 • Tesco pôžička

  Tesco pôžička na kartu je názov produktu, ktorý vznikol v spolupráci dobre známeho reťazca obchodných domov Tesco  so spoločnosťou Home...

Diskusia

O svoje postrehy a skúsenosti na tému Nebankové úvery sa môžete podeliť v diskusii. Položiť môžete aj otázku súvisiacu s témou. pridajte komentár »

4 reakcie na tému Nebankové pôžičky

 1. Mgr.Jan Liptaj komentoval:

  Dobrý deň.

  Zastupujem štaroch investorov ktorý Vám pomôžu ak budú Vaše informácie pravdivé.

  S pozdravom Mgr.Liptaj

 2. katarína kovacova komentoval:

  Dostal niekto úver od mgr. jan liptaj?

 3. Viera komentoval:

  Poskytujeme požičky na mesačné splátky – zamestnaným,dochodcom,SZČO.Bez skrytých popatkov,bez poplatkov vopred.Rýchle vybavenie,peniaze aj do hodiny – po overení,schválení- u Vás doma.Prisposobim sa a prídem vtedy,kedy to vyhovuje Vám….tel.č.0949 468 946.. Táto ponuka platí pre Prešov a blízke okolie v OKRESE Prešov.

 4. Lucia komentoval:

  Dobrý deň
  Súrne potrebujem požičať 9000eur na 10rokov s mesačnou splátkou do 100eur.
  Mám stabilnú prácu,pravidelný príjem,ale nemám čím ručiť.
  Najlepšie by bola súkromná osoba,ktorá bez poplatkov vopred požičia peniaze a ja ich budem poctivo platiť každý mesiac.
  Som už zúfalá a preto už dúfam,že sa nájde niekto,kto bude ochotný požičať….
  Môj mail: l.markovicova89@gmail.com

  DAKUJEM za rychlu reakciu na moju ziadost……

Pôžička je populárny spôsob získavania peňazí na rozličné účely. Je to všeobecný pojem, tak ako aj úver. Pri vyberaní poskytovateľa pôžičiek dbajte hlavne na jeho solventnosť. Nenaleťte podvodným emailom, ktoré lákajú zaujímavými ponukami.

Texty na webe PozickyAZ.sk sú čisto informatívne, finančné a iné hodnoty se môžu výrazne líšiť.
Miniportál slúži iba ako rozcestník pri hľadaní informácií.

Na tejto stránke sa zobrazujú automatické kontextové reklamy. webmaster.

Prevádzkovateľom stránky je spoločnosť TotalMoney s.r.o., so sídlom Levočská 866, Poprad 058 01; IČO: 45 657 122, DIČ: 2023080444, IČ DPH: SK2023080444 zapísaná v Obchodnom registri Okresného súdu Prešov, oddiel: Sro, vložka č.: 23317/P, spoločnosť nie je poskytovateľom úveru. Spoločnosť TotalMoney s.r.o., je sprostredkovateľom úveru – samostatný finančný agent, reg. č. 127292, udelené na základe povolenia Národnej banky Slovenska a vykonáva finančné sprostredkovanie na základe písomnej zmluvy s viacerými finančnými inštitúciami, tieto písomné zmluvy majú nevýhradnú povahu. Orgán dozoru: Národná banka Slovenska, Imricha Karvaša 1, 813 25 Bratislava.

<

Vážení zákazníci, dovoľujeme si vás upozorniť, že informácie na tejto internetovej stránke sú neaktuálne. Žiadame vás, aby ste sa pri výbere vami požadovaného finančného produktu týmito informáciami neriadili. Na úprave obsahu internetovej stránky sa pracuje. Ďakujeme.

X