Pôžičky od A po Z - PozickyAZ.sk - poskytovatelia pôžičiek, inzercia a poradňa.

» TU » si vybavte si pôžičku rýchlo, hneď a bez ručenia

Pôžičky bez registra

O pôžičke - informácie

Všetko o: Nebankové pôžičky bez registra

Pôžičky bez registra predstavujú možnosť získania úveru aj pre ľudí, ktorí si v minulosti vďaka problémom so splácaním úveru banke vyslúžili zápis v bankovom registri.

Bankový register je efektívnym nástrojom, pomocou ktorého si banka vie overiť platobnú morálku potencionálneho klienta. Banka do registra nahliada pri každej žiadosti o úver a ak sa klient čo i len raz oneskorili so splátkou, nájde pri jeho mene negatívny záznam. Na základe tejto informácií dochádza k následnému zamietnutiu žiadosti o pôžičku. Klienti so záznamom v bankovom registri musia teda využiť služby nebankových spoločností.

Pôžičky bez registra – ako ich vybaviť?

Ak ste sa rozhodli riešiť svoje finančné problémy pomocou pôžičky bez registra, na jej vybavenie Vám postačia dva doklady totožnosti. Na overenie solventnosti klienta si môžu spoločnosti vyžiadať dokladovanie príjmu. Ak je výška príjmu postačujúca, klient bez problému získava pôžičku. Pôžičky bez registra sú bezúčelové a väčšina spoločností, ktoré ich poskytujú, nevyžadujú ručiteľa. Úver sa poskytuje od desiatok až po desaťtisíce eur, pri vyšších úveroch sa vyžaduje ručenie nehnuteľnosťou. Splatnosť pôžičky bez registra je 3 až 5 rokov.

Pri vybavovaní pôžičky bez registra musíte rátať s poplatkami za jej vybavenie. Pri tomto druhu úveru je vyššia úroková sadzba a tiež RPMN (Ročná Percentná Miera Nákladov).

Čo je to RPMN?

RPMN je najdôležitejší indikátor, vypovedajúci o cene úveru či pôžičky. Je to číslo vyjadrené v percentách, vďaka ktorému je možné porovnávať jednotlivé spotrebiteľské úvery a pôžičky. V hodnote RPMN je obsiahnutá výška úrokovej sadzby a poplatky spojené s  úverom alebo pôžičkou. Pre klienta je najvýhodnejší úver s najnižšou hodnotou RPMN. Informáciu o jej výške musí subjekt uvádzať na základe zákonu o spotrebiteľských úveroch už pri ponuke úveru. Ak nie je výška RPMN v zmluve uvedená, v zmysle zákona 129/2010 je poskytovaný úver bezúročný a zbavený i poplatkov, spojených s jeho vybavením.

Výhody pôžičky bez registra

  • rýchla dostupnosť
  • možnosť vybavenia pôžičky online alebo cez telefón
  • nie je potrebný ručiteľ ani doklad o účele úveru
  • dostupná i pre klientov so záznamom v bankovom registri
  • množstvo poskytovateľov v nebankovom sektore

Nevýhody pôžičky bez registra

  •  vyššia úroková sadzba a RPMN
  • vyššie poplatky za vybavenie pôžičky

Naša rada

Ak sa obávate nepredvídateľných životných situácií, nechajte si do zmluvy o úvere zahrnúť i rôzne druhy postenia. Poistenie v prípade dlhodobej práceneschopnosti, trvalej invalidity, neschopnosti splácať úver v prípade straty zamestnania či dokonca smrti Vám pomôže vyhnúť sa množstvu nepríjemností.

Pôžičková inzercia na tému Pôžičky bez registra. V zozname inzerujú väčšinou poskytovatelia pôžičiek.

Diskusia

O svoje postrehy a skúsenosti na tému Pôžičky bez registra sa môžete podeliť v diskusii. Položiť môžete aj otázku súvisiacu s témou. pridajte komentár »

Komentáre sú uzavreté.

Pôžička je populárny spôsob získavania peňazí na rozličné účely. Je to všeobecný pojem, tak ako aj úver. Pri vyberaní poskytovateľa pôžičiek dbajte hlavne na jeho solventnosť. Nenaleťte podvodným emailom, ktoré lákajú zaujímavými ponukami.

Texty na webe PozickyAZ.sk sú čisto informatívne, finančné a iné hodnoty se môžu výrazne líšiť.
Miniportál slúži iba ako rozcestník pri hľadaní informácií.

Na tejto stránke sa zobrazujú automatické kontextové reklamy. webmaster.