Pôžičky od A po Z - PozickyAZ.sk - poskytovatelia pôžičiek, inzercia a poradňa.

» TU » si vybavte si pôžičku rýchlo, hneď a bez ručenia

Pôžičky bez registra

O pôžičke - informácie

Všetko o: Nebankové pôžičky bez registra

Pôžičky bez registra je jedna z možností ako získať úver aj pre ľudí, ktorí si v minulosti vďaka problémom so splácaním úveru banke vyslúžili zápis v bankovom registri. Súčasná legislatívna prikazuje licencovaným spoločnostiam využívať registre pri posudzovaní bonity klienta, teda jeho schopnosti splácať pôžičku. Najčastejšie majú ponuky na tento produkt práve nebankové spoločnosti, ktoré ako zábazpeku zvyšujú úrok, za ktorý poskytnú žiadateľovi pôžičku

Bankový register je efektívnym nástrojom, pomocou ktorého si banka alebo nebanková spoločnosť vie overiť platobnú morálku potencionálneho klienta. Do registra banky a nebankové spoločnosti  nahliadajú pri každej žiadosti o úver alebo pôžičku a ak sa klient čo i len raz oneskorili so splátkou, nájde pri jeho mene negatívny záznam. Na základe tejto informácií dochádza k následnému zamietnutiu žiadosti o pôžičku zo strany banky alebo nebankovej spoločnosti. Klienti, ktorí majú záujem o pôžičku bez registra by mali byť ostražití a pôžičku žiadať výlučne od overených a licencovaných poskytovateľov.

Pôžičky bez registra – ako ich vybaviť?

Ak ste sa rozhodli riešiť svoje finančné problémy pomocou pôžičky bez registra, na jej vybavenie Vám postačia dva doklady totožnosti. Na overenie solventnosti klienta si musia spoločnosti vyžiadať dokladovanie príjmu. Ak je výška príjmu postačujúca, klient bez problému získava pôžičku. Pôžičky bez registra sú bezúčelové a väčšina spoločností, ktoré ich poskytujú, nevyžadujú ručiteľa. Úver sa poskytuje od desiatok až po desaťtisíce eur, pri vyšších úveroch sa vyžaduje ručenie nehnuteľnosťou. Splatnosť pôžičky bez registra je 3 až 5 rokov.

Pri vybavovaní pôžičky bez registra musíte rátať s poplatkami za jej vybavenie. Pri tomto druhu úveru je vyššia úroková sadzba a tiež RPMN (Ročná Percentná Miera Nákladov).

Čo je to RPMN?

RPMN je najdôležitejší indikátor, vypovedajúci o cene úveru či pôžičky. Je to číslo vyjadrené v percentách, vďaka ktorému je možné porovnávať jednotlivé spotrebiteľské úvery a pôžičky. V hodnote RPMN je obsiahnutá výška úrokovej sadzby a poplatky spojené s  úverom alebo pôžičkou. Pre klienta je najvýhodnejší úver s najnižšou hodnotou RPMN. Informáciu o jej výške musí subjekt uvádzať na základe zákonu o spotrebiteľských úveroch už pri ponuke úveru. Ak nie je výška RPMN v zmluve uvedená, v zmysle zákona 129/2010 je poskytovaný úver bezúročný a zbavený i poplatkov, spojených s jeho vybavením.

Výhody pôžičky bez registra

  • rýchla dostupnosť
  • možnosť vybavenia pôžičky online alebo cez telefón
  • nie je potrebný ručiteľ ani doklad o účele úveru
  • dostupná i pre klientov so záznamom v bankovom registri
  • množstvo poskytovateľov v nebankovom sektore

Nevýhody pôžičky bez registra

  •  vyššia úroková sadzba a RPMN
  • vyššie poplatky za vybavenie pôžičky

Naša rada

Ak sa obávate nepredvídateľných životných situácií, nechajte si do zmluvy o úvere zahrnúť i rôzne druhy postenia. Poistenie v prípade dlhodobej práceneschopnosti, trvalej invalidity, neschopnosti splácať úver v prípade straty zamestnania či dokonca smrti Vám pomôže vyhnúť sa množstvu nepríjemností.

Pôžičková inzercia na tému Pôžičky bez registra. V zozname inzerujú väčšinou poskytovatelia pôžičiek.

Diskusia

O svoje postrehy a skúsenosti na tému Pôžičky bez registra sa môžete podeliť v diskusii. Položiť môžete aj otázku súvisiacu s témou. pridajte komentár »

Komentáre sú uzavreté.

Pôžička je populárny spôsob získavania peňazí na rozličné účely. Je to všeobecný pojem, tak ako aj úver. Pri vyberaní poskytovateľa pôžičiek dbajte hlavne na jeho solventnosť. Nenaleťte podvodným emailom, ktoré lákajú zaujímavými ponukami.

Texty na webe PozickyAZ.sk sú čisto informatívne, finančné a iné hodnoty se môžu výrazne líšiť.
Miniportál slúži iba ako rozcestník pri hľadaní informácií.

Na tejto stránke sa zobrazujú automatické kontextové reklamy. webmaster.

Prevádzkovateľom stránky je spoločnosť TotalMoney s.r.o., so sídlom Levočská 866, Poprad 058 01; IČO: 45 657 122, DIČ: 2023080444, IČ DPH: SK2023080444 zapísaná v Obchodnom registri Okresného súdu Prešov, oddiel: Sro, vložka č.: 23317/P, spoločnosť nie je poskytovateľom úveru. Spoločnosť TotalMoney s.r.o., je sprostredkovateľom úveru – samostatný finančný agent, reg. č. 127292, udelené na základe povolenia Národnej banky Slovenska a vykonáva finančné sprostredkovanie na základe písomnej zmluvy s viacerými finančnými inštitúciami, tieto písomné zmluvy majú nevýhradnú povahu. Orgán dozoru: Národná banka Slovenska, Imricha Karvaša 1, 813 25 Bratislava.

<

Vážení zákazníci, dovoľujeme si vás upozorniť, že informácie na tejto internetovej stránke sú neaktuálne. Žiadame vás, aby ste sa pri výbere vami požadovaného finančného produktu týmito informáciami neriadili. Na úprave obsahu internetovej stránky sa pracuje. Ďakujeme.

X