Pôžičky od A po Z - PozickyAZ.sk - poskytovatelia pôžičiek, inzercia a poradňa.

» TU » si vybavte si pôžičku rýchlo, hneď a bez ručenia

Pôžičky na zmenku

O pôžičke - informácie

Všetko o: Nebankové pôžičky na zmenku

Pôžičky na zmenku patria medzi služby, ktoré poskytuje nebankový sektor. Predstavujú pomerne rizikový typ pôžičky s najvyššou úrokovou sadzbou, no pre klientov so záznamom v bankovom registri sú i tak akceptovateľné. Peniaze sú klientovi k dispozícií prakticky ihneď na ruku. Pôžičku na zmenku je možné získať aj bez stáleho príjmu, no vyžaduje si ručenie nehnuteľnosťou či iným majetkom.

Čo je zmenka a aké náležitosti musí obsahovať?

Pod zmenkou sa rozumie obchodovateľný cenný papier o finančnom záväzku, ktorý zaručuje jej majiteľovi vyplatenie dohodnutej sumy v dohodnutej lehote, presne tak, ako to určuje zmenka. Zmenku možno previesť na tretiu osobu. Tento akt však môže vykonávať jedine notár.  Na Slovensku platí  zmenkový a šekový zákon č. 191/1950 Zb. určujúci náležitosti, za ktorých sú zmenky platné.

Zmenka musí bezpodmienečne obsahovať:

  • dátum a miesto vystavenia, dátum splatnosti
  • meno vystavovateľa a meno, komu budú peniaze vyplatené
  • bezpodmienečný záväzok k vyplateniu určitej sumy spolu s menou
  • miesto uhradenia
  • meno, adresa a podpis vystaviteľa zmenky

Rozoznávame dva základné typy zmeniek – zmenky vlastné a zmenky cudzie.  Pri vlastnej zmenke sa vyskytujú 2 osoby – vystavovateľ (dlžník) a príjemca (veriteľ, remitent), pričom zmenku uhradí jej vystaviteľ. Pod cudzou zmenkou rozumieme písomný príkaz vystavovateľa tretej osobe (zvyčajne banke), aby vyplatila zmenkovú sumu druhej osobe. To, že sa jedná o zmenku, musí byť uvedené nielen v nadpise, ale  i v samotnom texte zmenky.

Výhody a nevýhody pôžičky na zmenky

Zmenky sú vymáhateľné a práve táto vlastnosť je ich najväčšou výhodou. Môžu byť vystavené v podstate kedykoľvek a ich vystavenie je pomerne jednoduché. Môžu taktiež predstavovať jeden zo spôsobov ručenia pre momentálne insolventných klientov a často sú východiskom pre ľudí so záznamom v bankovom registri.

Vysoká vymáhateľnosť zmeniek je v podstate najväčšou nevýhodou pre dlžníkov. Súdne rozhodnutia o zmenkách majú prednosť pred inými súdnymi rozhodnutiami a ak dlžník nezaplatí požadovanú sumu, súd nariadi exekúciu.

Naša rada

Keďže je pôžička na zmenku rýchla a ľahká, patrí k najčastejším pôžičkám od nebankových spoločností. Ak sa však pre takúto pôžičku rozhodnete, vyberte si spoločnosť, ktorá má na trhu tradíciu a dobré meno. Neodporúčame Vám uzatvárať zmenky s neznámymi či podozrivými subjektmi. Majte na pamäti, že pri pôžičkách na zmenky sa neplatia dopredu žiadne poplatky. Pri podpise zmenky si treba dobre prečítať podmienky splácania a výšku úroku – ušetrí Vám to možné nepríjemnosti.

Pôžičková inzercia na tému Pôžičky na zmenku. V zozname inzerujú väčšinou poskytovatelia pôžičiek.

Diskusia

O svoje postrehy a skúsenosti na tému Pôžičky na zmenku sa môžete podeliť v diskusii. Položiť môžete aj otázku súvisiacu s témou. pridajte komentár »

1 reakcia na tému Nebankové pôžičky na zmenku

  1. svetlusa Abrahamova komentoval:

    mam uver od pohotovosti na zmenku ale splacam ju ako mozem ale oni by boli radi keby som ju hned vyplatila nemam teraz na to co mam robit

Pôžička je populárny spôsob získavania peňazí na rozličné účely. Je to všeobecný pojem, tak ako aj úver. Pri vyberaní poskytovateľa pôžičiek dbajte hlavne na jeho solventnosť. Nenaleťte podvodným emailom, ktoré lákajú zaujímavými ponukami.

Texty na webe PozickyAZ.sk sú čisto informatívne, finančné a iné hodnoty se môžu výrazne líšiť.
Miniportál slúži iba ako rozcestník pri hľadaní informácií.

Na tejto stránke sa zobrazujú automatické kontextové reklamy. webmaster.