Pôžičky od A po Z - PozickyAZ.sk - poskytovatelia pôžičiek, inzercia a poradňa.

» TU » si vybavte si pôžičku rýchlo, hneď a bez ručenia

Nebankové pôžičky pre nezamestnaných

O pôžičke - informácie

Všetko o: Nebankové pôžičky pre nezamestnaných

Pôžičky pre nezamestnaných predstavujú ďalší typ pôžičky, poskytovanej výhradne nebankovým sektorom. Okrem nezamestnaných ľudí sú mnohokrát využívané i matkami na materskej dovolenke. Nebankový sektor spravidla nevyžaduje dokladovanie príjmu ani účelu. Výnimkou teda nie sú ani pôžičky pre nezamestnaných, hoci v niektorých prípadoch si spoločnosť môže preskúmať možnosti klienta splácať úver. Výhodou takejto pôžičky je rýchlosť ich vybavenia – klient môže disponovať peniazmi už o pár hodín.

Ak ste sa rozhodli pre pôžičku pre nezamestnaných, je potrebné si uvedomiť, že horná hranica sumy, ktorú si môžete požičať, je pomerne nízka. Slúži to ako istá záruka pre spoločnost, že klient bude môcť úver splatiť. Pre takéto pôžičky je typická vysoká úroková miera, ktorá sa môže vyšplhať  na desiatky percent a RPMN (ročná percentuálna miera nákladov pôžičky) sa pri tomto type pôžičky môže vyšplhať až na 30%.  V reále to znamená, že pôžičky pre nezamestnaných sú mimoriadne predražené, klient získa malý obnos peňazí, za ktorý zaplatí často i dvojnásobok.

Poskytovatelia týchto pôžičiek požadujú určitú formu ručenia, ktorá slúži ako záruka v prípade problémov klienta so splátkovým kalendárom.  Ručí sa hnuteľným alebo nehnuteľným majetkom, najčastejšie automobilom či domom, bytom.

Výhody pôžičky pre nezamestnaných

  • expresné vybavenie
  • možnosť vybavenia cez telefón alebo internet
  • k dispozícií i bez dokladovania príjmu a účelu

Nevýhody pôžičky pre nezamestnaných

  • nízka horná hranica pôžičiek pre nezamestnaných
  • vysoký úrok a RPMN

Potrebné doklady

  • kópia občianskeho preukazu
  • druhý doklad – napr. kópia vodičského preukazu, rodného listu…
  • doklad pre potvrdenie trvalého alebo prechodného bydliska
  • potvrdenie o poberaní dávok v nezamestnanosti alebo o poberaní iných sociálnych dávok

 Naša rada

Klient by si mal starostlivo vybrať spoločnosť s dobrým menom na nebankovom trhu. Tento sektor je preplnený nesolventnými spoločnosťami a súkromnými subjektmi, schopnými v prípade oneskorenia splátky vymáhať i vyššiu sumu, ako je dlžná suma. Pri výbere úveru si porovnajte výšku úrokov a RPMN, dĺžku splácania či dodatočné poplatky, vyplývajúce z danej varianty. Odporúčame Vám pozorne si preštudovať podmienky zmluvy a dobre si premyslieť, či ju naozaj podpíšete. Podmienky splácania pôžičiek jednotlivých spoločností môžu byť totiž rozdielne. Nebankové pôžičky pre nezamestnaných ponúkajú možnosť pripoistenia neschopnosti splácať v prípade straty zamestnania, dlhodobej práceneschopnosti či trvalej invalidity alebo smrti.

Pôžičková inzercia na tému Nebankové pôžičky pre nezamestnaných. V zozname inzerujú väčšinou poskytovatelia pôžičiek.

Diskusia

O svoje postrehy a skúsenosti na tému Nebankové pôžičky pre nezamestnaných sa môžete podeliť v diskusii. Položiť môžete aj otázku súvisiacu s témou. pridajte komentár »

Komentáre sú uzavreté.

Pôžička je populárny spôsob získavania peňazí na rozličné účely. Je to všeobecný pojem, tak ako aj úver. Pri vyberaní poskytovateľa pôžičiek dbajte hlavne na jeho solventnosť. Nenaleťte podvodným emailom, ktoré lákajú zaujímavými ponukami.

Texty na webe PozickyAZ.sk sú čisto informatívne, finančné a iné hodnoty se môžu výrazne líšiť.
Miniportál slúži iba ako rozcestník pri hľadaní informácií.

Na tejto stránke sa zobrazujú automatické kontextové reklamy. webmaster.