Pôžičky od A po Z - PozickyAZ.sk - poskytovatelia pôžičiek, inzercia a poradňa.

» TU » si vybavte si pôžičku rýchlo, hneď a bez ručenia

Pôžička na bývanie pre mladých

O pôžičke - informácie

Všetko o: Pôžička na bývanie pre mladých

Vyriešiť otázku bývania pomocou hypotekárneho úveru, stavebného sporenia či spotrebného úveru môže byť pre mladú rodinu veľmi problematické. Banky majú svoje pevné kritéria a úvery sú často úročené vysokou mierou. Mladí ľudia a mladé rodiny sú teda silne znevýhodnené a musia sa orientovať iným smerom.

Pôžička na bývanie pre mladých je najvýhodnejšia s pomocou zo strany štátu. Úver zo Štátneho fondu rozvoja bývania možno získať po splnení niekoľkých podmienok:

 • žiadateľom musí byť fyzická osoba vo veku 18 až 35 rokov
 • trvalý pobyt na území SR, štátne občianstvo SR
 • ak je žiadateľ právnickou osobou, musí mať sídlo na území SR
 • priemerný mesačný hrubý príjem klienta za predchádzajúci kalendárny rok je najviac vo výške 1,3 násobku priemernej hrubej mesačnej nominálnej mzdy (ak žiadajú o úver manželia, túto podmienku musia splniť obaja)
 • o úver zo ŠFRB možno žiadať len jedenkrát s účelom výstavby alebo obnovy bývania

3 druhy úverov zo ŠFRB

 • nenávratný príspevok
 • úhradu časti úroku z úveru zo stavebnej sporiteľne
 • úver

Výhody

 • úroková sadzba 3% p.a.
 • možnosť odkladu splátky istiny po dobu 5 rokov
 • možnosť uskutočnenia mimoriadnej splátky bez poplatku po dobu 5 rokov
 • štátny príspevok sa poskytuje každoročne po dobu 5 rokov od začatia úročenia

Pôžičková inzercia na tému Pôžička na bývanie pre mladých. V zozname inzerujú väčšinou poskytovatelia pôžičiek.

Diskusia

O svoje postrehy a skúsenosti na tému Pôžička na bývanie pre mladých sa môžete podeliť v diskusii. Položiť môžete aj otázku súvisiacu s témou. pridajte komentár »

Komentáre sú uzavreté.

Pôžička je populárny spôsob získavania peňazí na rozličné účely. Je to všeobecný pojem, tak ako aj úver. Pri vyberaní poskytovateľa pôžičiek dbajte hlavne na jeho solventnosť. Nenaleťte podvodným emailom, ktoré lákajú zaujímavými ponukami.

Texty na webe PozickyAZ.sk sú čisto informatívne, finančné a iné hodnoty se môžu výrazne líšiť.
Miniportál slúži iba ako rozcestník pri hľadaní informácií.

Na tejto stránke sa zobrazujú automatické kontextové reklamy. webmaster.

Prevádzkovateľom stránky je spoločnosť TotalMoney s.r.o., so sídlom Levočská 866, Poprad 058 01; IČO: 45 657 122, DIČ: 2023080444, IČ DPH: SK2023080444 zapísaná v Obchodnom registri Okresného súdu Prešov, oddiel: Sro, vložka č.: 23317/P, spoločnosť nie je poskytovateľom úveru. Spoločnosť TotalMoney s.r.o., je sprostredkovateľom úveru – samostatný finančný agent, reg. č. 127292, udelené na základe povolenia Národnej banky Slovenska a vykonáva finančné sprostredkovanie na základe písomnej zmluvy s viacerými finančnými inštitúciami, tieto písomné zmluvy majú nevýhradnú povahu. Orgán dozoru: Národná banka Slovenska, Imricha Karvaša 1, 813 25 Bratislava.

<

Vážení zákazníci, dovoľujeme si vás upozorniť, že informácie na tejto internetovej stránke sú neaktuálne. Žiadame vás, aby ste sa pri výbere vami požadovaného finančného produktu týmito informáciami neriadili. Na úprave obsahu internetovej stránky sa pracuje. Ďakujeme.

X