Pôžičky od A po Z - PozickyAZ.sk - poskytovatelia pôžičiek, inzercia a poradňa.

» TU » si vybavte si pôžičku rýchlo, hneď a bez ručenia

Podnikateľské úvery

O pôžičke - informácie

Všetko o: Pôžička pre podnikateľov

Pôžičky pre podnikateľov môžu predstavovať východisko pre klientov, ktorí s podnikaním začínajú, alebo pre tých, ktorí sa ocitli v tiesni. V takom prípade môžu poslúžiť ako externý zdroj financií, či už na prečkanie ťažkých časov, nákup tovarov, zariadenia alebo investovanie do rozšírenia pôsobnosti podnikateľa.

Pôžičky pre podnikateľov možno získať dvoma spôsobmi. Požiadaním o pôžičku z bankového alebo nebankového sektoru. V čom sa tieto dva sektoru líšia najviac? Spravidla výškou úrokovej sadzby, poplatkami a rýchlosťou vybavenia. Výhodou nebankového sektora je i to, že nebankovky a súkromných veriteľov vo väčšine prípadov nezaujíma, či má potencionálny klient záznam v úverovom registri.

Pôžička pre podnikateľov z banky vyžaduje vynaloženie vyššieho úsilia. Banky totižto vyžadujú od podnikateľov účel využitia finančných prostriedkov (na trhu sa vyskytujú však i bezúčelové pôžičky pre podnikateľov), doklady o príjme subjektu, daňové priznania, potvrdenia, že podnikateľ nemá podlžnosti voči Sociálnej poisťovni, Colnému úradu, Zdravotnej poisťovni a tak ďalej. Ďalšou podmienkou je čistý bankový register a niekoľkoročná pôsobnosť podnikateľovej firmy na trhu. Podmienky sú však rozdielne v každej banke, preto je potrebné porovnávať a vybrať si to najvhodnejšie v závislosti od využitia požičaných peňazí.

Podnikateľská pôžička v nebankovom sektore

Pôžičky pre podnikateľov sú dostupné aj prostredníctvom rýchlych úverov, ktoré momentálne ponúka množstvo nebankových spoločností a súkromných veriteľov. Pozor si však treba dávať na nesolventných a podvodných poskytovateľov, ktorí Vás namiesto požičania peňazí o ne pripravia.

Výhoda oproti bankovému sektoru spočíva v tom, že na získanie pôžičky pre podnikateľov nepotrebuje klient príliš dlhú podnikateľskú históriu. Úver môže získať i v prípade, že mal v minulosti problémy so splácaním úveru a vyslúžil si tým záznam v bankovom registri. Podnikateľská pôžička je v nebankovom sektore teda dostupná aj tým, ktorí ju nezískali v banke. Žiadosti o úver bývajú v nebankovkách posudzované individuálne v závislosti od ekonomickej situácie, v ktorej sa klient a jeho podnikanie nachádzajú. Niektoré spoločnosti dokonca umožňujú získať podnikateľskú pôžičku i takým osobám, ktoré majú podlžnosti voči Sociálnej poisťovni resp. iným štátnym inštitúciám.

Pôžičková inzercia na tému Podnikateľské úvery. V zozname inzerujú väčšinou poskytovatelia pôžičiek.

Diskusia

O svoje postrehy a skúsenosti na tému Podnikateľské úvery sa môžete podeliť v diskusii. Položiť môžete aj otázku súvisiacu s témou. pridajte komentár »

Komentáre sú uzavreté.

Pôžička je populárny spôsob získavania peňazí na rozličné účely. Je to všeobecný pojem, tak ako aj úver. Pri vyberaní poskytovateľa pôžičiek dbajte hlavne na jeho solventnosť. Nenaleťte podvodným emailom, ktoré lákajú zaujímavými ponukami.

Texty na webe PozickyAZ.sk sú čisto informatívne, finančné a iné hodnoty se môžu výrazne líšiť.
Miniportál slúži iba ako rozcestník pri hľadaní informácií.

Na tejto stránke sa zobrazujú automatické kontextové reklamy. webmaster.