Pôžičky od A po Z - PozickyAZ.sk - poskytovatelia pôžičiek, inzercia a poradňa.

» TU » si vybavte si pôžičku rýchlo, hneď a bez ručenia

Pôžička na zmenku

O pôžičke - informácie

Všetko o: Pôžičky na zmenku

Pôžičky na zmenku predstavujú veľmi rýchle riešenie finančnej krízy, či už ide o krátkodobé alebo dlhodobé finančné problémy. Peniaze sú po podpísaní zmenky klientovi k dispozícií ihneď na mieste stretnutia s veriteľom. Pôžičky na zmenku sú dominantou nebankového sektora, v ktorom v súčastnosti okrem spoločností s dlhšou tradíciou na trhu pôsobí i veľké množstvo neserióznych subjektov. Je teda potrebné si dopredu preštudovať, akú zmenku idete podpísať.

Zmenka patrí medzi najlepšie formy istenia, pretože ju možno veľmi jednoducho vymáhať. Ide o obchodovateľný cenný papier, ktorý je výhodný tak pre klienta ako i pre investora, ktorý má istotu, že sa mu peniaze, ktoré požičal, vrátia. Zmenka nahrádza klasickú zmluvu o pôžičke. Úkony spojené s obchodom so zmenkami upravuje Zákon o zmenkách a šekoch č. 191/1950 Zb. a Zákon o cenných papieroch č. 600/1992 Zb.

Spomínané zákony presne vymedzujú a špecifikujú zmenky a náležitosti, ktoré musia obsahovať. Zmenka, podpísaná veriteľom i dlžníkom, definuje výšku dlhu, jeho splatnosť, výšku úroku a pod. V jej samotnom texte musí byť uvedené slovo „zmenka“.

Každá zmenka je obchodovateľná, čo znamená, že ju možno predať inému dlžníkovi. Samotný veriteľ o predaji nemusí byť informovaný, dlžná suma mu však musí byť splatená tak, ako to určuje zmenka.

Zapamätajte si

Pôžička na zmenku nevyžaduje akékoľvek poplatky, platené vopred. Rátajte však s najvyššou úrokovou sadzbou, pretože pôžičky na zmenku sa radia k rizikovejšiemu typu pôžičiek. Každá zmenka musí obsahovať dátum a miesto vystavenia, dátum splatnosti, meno vystavovateľa a meno, komu budú peniaze vyplatené. Ďalej meno, adresu a podpis vystaviteľa zmenky, výšku sumy (spolu s menou) a miesto jej uhradenia.

Ak vás zaujíma problematika zmeniek, prečítajte si aj o nebankových pôžičkách na zmenku.

Pôžičková inzercia na tému Pôžička na zmenku. V zozname inzerujú väčšinou poskytovatelia pôžičiek.

Ďalšie informačné zdroje

 • Ponuky

  Pôžička na zmenku ponuka: nebankový sektor súkromné subjekty Ak sa rozhodnete pre pôžičky na zmenku, vždy si starostlivo zvážte, ktorú...

 • Pôžičky na zmenku bez poplatku

  Pôžičky na zmenku bez poplatku sú určené pre klientov, ktorí potrebujú peniaze veľmi rýchlo a bez komplikácií. Pri požičiavaní si peňazí...

 • Pôžičky na zmenku bez registra

  Pôžičky na zmenku bez registra sú riešením pre klienta so záznamom v bankovom registri. Peniaze prostredníctvom pôžičky na zmenku možno získať...

 • Pôžičky na zmenku ihneď

  Pôžičky na zmenku ihneď sú snáď najrýchlejším spôsobom získania finančných prostriedkov. Po kontaktovaní veriteľa, ktorý Vám poskytne...

Diskusia

O svoje postrehy a skúsenosti na tému Pôžička na zmenku sa môžete podeliť v diskusii. Položiť môžete aj otázku súvisiacu s témou. pridajte komentár »

Pôžička je populárny spôsob získavania peňazí na rozličné účely. Je to všeobecný pojem, tak ako aj úver. Pri vyberaní poskytovateľa pôžičiek dbajte hlavne na jeho solventnosť. Nenaleťte podvodným emailom, ktoré lákajú zaujímavými ponukami.

Texty na webe PozickyAZ.sk sú čisto informatívne, finančné a iné hodnoty se môžu výrazne líšiť.
Miniportál slúži iba ako rozcestník pri hľadaní informácií.

Na tejto stránke sa zobrazujú automatické kontextové reklamy. webmaster.