Pôžičky od A po Z - PozickyAZ.sk - poskytovatelia pôžičiek, inzercia a poradňa.

» TU » si vybavte si pôžičku rýchlo, hneď a bez ručenia

Študentská pôžička

O pôžičke - informácie

Všetko o: Pôžičky pre študentov

Študentské pôžičky sú pomerne populárnym druhom pôžičky, využívaným najmä mladými ľuďmi. Účel využitia peňazí je rôzny – od zabezpečenia štúdia po finančnej stránke, cez nákup pomôcok, auta, zariadenia. Možnosti pôžičiek môžeme nájsť v bankovom i nebankovom sektore. Platí však pravidlo, že študentské pôžičky získané z nebankového sektora sú drahšie. Radíme Vám orientovať sa preto na banky.

Študentské pôžičky s najvýhodnejšími tarifami ponúka Študentský pôžičkový fond. O pôžičku z fondu môže požiadať každý študent denného či externého štúdia, študujúci na slovenskej (je potrebné aby mal študent trvalý pobyt na území SR) či zahraničnej vysokej škole (štatút zahraničného Slováka). Všetky potrebné informácie o maximálnej výške pôžičky, výške úrokovej sadzby ako aj doby splatnosti nájdete na webovej stránke www.spf.sk.

Študentské pôžičky z bankového sektora

Výhodou úveru, získaného z banky, je najmä jeho nižšie úročenie. Keďže študenti väčšinou nedisponujú veľkým objemom peňazí, hľadajú tú najlepšiu a najlacnejšiu variantu. Študenti, ktorí majú pravidelný príjem (napríklad z dlhodobej brigády), majú možnosť získania pôžičky o niečo vyššiu. Ak študent nemá žiadny príjem, je vyžadovaný ručiteľ – rodič.

Slovenské banky, ktoré poskytujú študentské pôžičky:

Slovenská sporiteľňaPôžička na čokoľvek pre vysokoškolákov  – Slovenská sporiteľňa poskytuje pre vysokoškolákov denného štúdia pôžičky vo výške od 1 000 € do 8 000 €. Úroková sadzba pôžičky na čokoľvek pre vysokoškolákov je 8,5 % ročne a splatnosť od 1 – 8 rokov. O pôžičku môžu požiadať študenti denného štúdia, ktorí sú vo veku od 18 – 26 rokov.

Jediné skutočne výhodné študentské pôžičky ponúka Študentský pôžičkový fond. Tento fond je vládna organizácia, ktorá plní politické účely. Sociálna politika sa zameriava na sociálne slabších študentov. Tento fond dokáže poskytnúť skutočne výborné podmienky. Úroková miera je tak nízka, že neraz nedokáže pokryť infláciu.

Nevýhodou tohto fondu a pôžičiek z neho je fakt, že naň majú nárok iba mladí ľudia zo znevýhodnených rodín alebo študenti s výborným prospechom.

Pôžičková inzercia na tému Študentská pôžička. V zozname inzerujú väčšinou poskytovatelia pôžičiek.

Ďalšie informačné zdroje

  • Študentské pôžičky bez ručiteľa

    Študentské pôžičky bez ručiteľa sú špecifickým typom študentských pôžičiek, ktoré na slovenskom trhu ponúka viacero bánk. Pôžičky pre...

  • Študentské pôžičky SLSP

    Pod heslom Pôžička na čokoľvek pre študentov je produkt Slovenskej Sporiteľne, určený študentom vysokých škôl. Parametre pôžičky...

Diskusia

O svoje postrehy a skúsenosti na tému Študentská pôžička sa môžete podeliť v diskusii. Položiť môžete aj otázku súvisiacu s témou. pridajte komentár »

Pôžička je populárny spôsob získavania peňazí na rozličné účely. Je to všeobecný pojem, tak ako aj úver. Pri vyberaní poskytovateľa pôžičiek dbajte hlavne na jeho solventnosť. Nenaleťte podvodným emailom, ktoré lákajú zaujímavými ponukami.

Texty na webe PozickyAZ.sk sú čisto informatívne, finančné a iné hodnoty se môžu výrazne líšiť.
Miniportál slúži iba ako rozcestník pri hľadaní informácií.

Na tejto stránke sa zobrazujú automatické kontextové reklamy. webmaster.

Prevádzkovateľom stránky je spoločnosť TotalMoney s.r.o., so sídlom Levočská 866, Poprad 058 01; IČO: 45 657 122, DIČ: 2023080444, IČ DPH: SK2023080444 zapísaná v Obchodnom registri Okresného súdu Prešov, oddiel: Sro, vložka č.: 23317/P, spoločnosť nie je poskytovateľom úveru. Spoločnosť TotalMoney s.r.o., je sprostredkovateľom úveru – samostatný finančný agent, reg. č. 127292, udelené na základe povolenia Národnej banky Slovenska a vykonáva finančné sprostredkovanie na základe písomnej zmluvy s viacerými finančnými inštitúciami, tieto písomné zmluvy majú nevýhradnú povahu. Orgán dozoru: Národná banka Slovenska, Imricha Karvaša 1, 813 25 Bratislava.

<

Vážení zákazníci, dovoľujeme si vás upozorniť, že informácie na tejto internetovej stránke sú neaktuálne. Žiadame vás, aby ste sa pri výbere vami požadovaného finančného produktu týmito informáciami neriadili. Na úprave obsahu internetovej stránky sa pracuje. Ďakujeme.

X