Pôžičky od A po Z - PozickyAZ.sk - poskytovatelia pôžičiek, inzercia a poradňa.

» TU » si vybavte si pôžičku rýchlo, hneď a bez ručenia

Študentská pôžička

O pôžičke - informácie

Všetko o: Pôžičky pre študentov

Študentské pôžičky sú pomerne populárnym druhom pôžičky, využívaným najmä mladými ľuďmi. Účel využitia peňazí je rôzny – od zabezpečenia štúdia po finančnej stránke, cez nákup pomôcok, auta, zariadenia.. Možnosti pôžičiek môžeme nájsť v bankovom i nebankovom sektore. Platí však pravidlo, že študentské pôžičky získané z nebankového sektora sú drahšie. Radíme Vám orientovať sa preto na banky.

Študentské pôžičky s najvýhodnejšími tarifami ponúka Študentský pôžičkový fond. O pôžičku z fondu môže požiadať každý študent denného či externého štúdia, študujúci na slovenskej (je potrebné aby mal študent trvalý pobyt na území SR) či zahraničnej vysokej škole (štatút zahraničného Slováka). Výška úveru sa pohybuje od 331,94 EUR do 1.327,76 EUR. Splácanie pôžičky začína až po skončení štúdia, nie však neskôr ako 10 rokov po jeho skončení. Študentská pôžička zo ŠPF je úročená 3% sadzbou. Všetky potrebné informácie nájdete na webovej stránke www.spf.sk.

Študentské pôžičky z bankového sektora

Výhodou úveru, získaného z banky, je najmä jeho nižšie úročenie. Keďže študenti väčšinou nedisponujú veľkým objemom peňazí, hľadajú tú najlepšiu a najlacnejšiu variantu. Študenti, ktorí majú pravidelný príjem (napríklad z dlhodobej brigády), majú možnosť získania pôžičky o niečo vyššiu. Ak študent nemá žiadny príjem, je vyžadovaný ručiteľ – rodič.

Študentské pôžičky sú zväčša oslobodené od poplatkov za poskytnutie úveru, za vedenie účtu, samozrejmé je bezplatné poradenstvo, možnosť mimoriadnych splátok a predčasného splatenia úveru.

Jednou z alternatív je kontokorentný úver na klasickom študentskom účte. Tento druh úveru Vás oslobodí od dodatočného papierovania a úroková sadzba nie je príliš vysoká. Ďalšou možnosťou je klasická študentská pôžička, ktorej udelenie sa odvíja individuálne pri každom klientovi.

Slovenské banky, ktoré poskytujú študentské pôžičky:

OTP Banka Slovensko – OTP Študentský Úver umožňuje získať až 15 000€ už do 48 hodín od podania žiadosti. Úver môžu získať i neklienti banky, dokladovanie príjmu nie je potrebné. Možnosť pripoistenia.

Všeobecná úverová banka, a. s. – bezúčelová Flexipôžička pre študentov so splatnosťou 1 až 10 rokov. Výška úveru sa pohybuje od 660 do 13 300€. Požiadať o Flexipôžička pre študentov môžu študenti vo veku 18 až 26 rokov.

VOLKSBANK Slovensko, a. s. – ponúka úver vo výške 1000 až 5000€ so splatnosťou 1 až 10 rokov. O úver môžu požiadať študenti vo veku 18 až 30 rokov, ktorí predloženia potvrdenie o dennej forme štúdia na vysokej škole. Je potrebné priložiť i doklad o príjme. Ak študent nezarába, vyžaduje sa ručenie rodičom. Výhodou úveru od Volksbank sú nulové poplatky a študentská pôžička nie je viazaná na existenciu osobného účtu v banke.

Nebankové pôžičky sú zaujímavým produktom, na ktorý treba vzhliadať s veľkou  opatrnosťou. Tým nechceme povedať, že tieto pôžičky nie sú výhodné. Niektoré sú, v určitých špecifických situáciách sú tieto pôžičky skutočne výhodné. Dôležité je ich čerpať iba v prípade, keď je to výhodné pre vás, a nie v prípade, keď je to výhodné iba pre nebankovú spoločnosť a vás to privedie na mizinu.

Nebankové pôžičky sú výhodné takmer výlučne v neštandardných situáciách. Povedzme, že ste v minulosti nejakú pôžičku nesplatili a banka vám opätovne odmieta požičať. V takomto prípade máte jedinú možnosť, a to nebankovú spoločnosť. Nebankovky sa osvedčili aj pri rýchlych online pôžičkách. Pôžičky cez internet banky zatiaľ neposkytujú. Online si cez nebankovú pôžičku môžete požičať niekoľko stovák eur. Je to pohodlné, rýchle, nikam nemusíte chodiť, nikam nemusíte cestovať. Takéto rýchle online pôžičky sa nazývajú aj pôžičky do výplaty. Mnohí ľudia ich využívajú vtedy, keď im peniaze nevystačia do výplaty, vtedy, keď potrebujú požičať zopár eur, avšak nechcú so svojim problémom otravovať kamarátov či rodinu.

Tu však výhodnosť nebankových pôžičiek končí. Medzi výhodné pôžičky rozhodne nemôžeme radiť nebankové pôžičky pre študentov. V nebankovkách nájdete hádam všetko, študentské pôžičky, ktoré stoja za to rozhodne nie.

Jediné skutočne výhodné študentské pôžičky ponúka Študentský pôžičkový fond. Tento fond je vládna organizácia,ktorá plní politické účely. Sociálna politika sa zameriava na sociálne slabších študentov. Tento fond dokáže poskytnúť skutočne výborné podmienky. Úroková miera je tak nízka, že neraz nedokáže pokryť infláciu.

Nevýhodou tohto fondu a pôžičiek z neho je fakt, že naň majú nárok iba mladí ľudia zo znevýhodnených rodín alebo študenti s výborným prospechom.

Pôžičková inzercia na tému Študentská pôžička. V zozname inzerujú väčšinou poskytovatelia pôžičiek.

Ďalšie informačné zdroje

  • Študentská pôžička Tatra banka

    Študentská pôžička Tatra banka je heslo, pod ktorým potencionálni klienti vyhľadávajú možnosti študentskej pôžičky od Tatra banky. Hoci Tatra...

  • Študentské pôžičky bez ručiteľa

    Študentské pôžičky bez ručiteľa sú špecifickým typom študentských pôžičiek, ktoré na slovenskom trhu ponúka viacero bánk. Pôžičky pre...

  • Študentské pôžičky SLSP

    Pod heslom Študentské pôžičky SLSP sa rozumie produkt Slovenskej Sporiteľne, určený študentom, s názvom Spotrebný úver na Čokoľvek pre...

Diskusia

O svoje postrehy a skúsenosti na tému Študentská pôžička sa môžete podeliť v diskusii. Položiť môžete aj otázku súvisiacu s témou. pridajte komentár »

Pôžička je populárny spôsob získavania peňazí na rozličné účely. Je to všeobecný pojem, tak ako aj úver. Pri vyberaní poskytovateľa pôžičiek dbajte hlavne na jeho solventnosť. Nenaleťte podvodným emailom, ktoré lákajú zaujímavými ponukami.

Texty na webe PozickyAZ.sk sú čisto informatívne, finančné a iné hodnoty se môžu výrazne líšiť.
Miniportál slúži iba ako rozcestník pri hľadaní informácií.

Na tejto stránke sa zobrazujú automatické kontextové reklamy. webmaster.