Pôžičky od A po Z - PozickyAZ.sk - poskytovatelia pôžičiek, inzercia a poradňa.

» TU » si vybavte si pôžičku rýchlo, hneď a bez ručenia

Pôžička úver

O pôžičke - informácie

Všetko o: Pôžičky úvery

Pôžička – úver môže byť východiskom zo situácie, keď potrebujete peniaze na splatenie dlhov, kúpu domu, auta či na akýkoľvek iný účel. V našej dobe nie je už ničím výnimočným vziať si pôžičky či úvery a uskutočniť tak svoje vízie. Vybrať si možno z dvoch základných smerov – pôžičky a úvery možno získať v bankovom aj nebankovom sektore. Oba sektory ponúkajú množstvo produktov a tak máte možnosť zvoliť si taký, ktorý Vám bude vyhovovať najviac.

Pôžičky – úvery: základné pojmy

  • veriteľ – ten, kto požičiava peniaze
  • dlžník – ten, kto si požičal peniaze
  • istina – určité množstvo financií, ktoré veriteľ poskytol dlžníkovi
  • úrok – zisk veriteľa za poskytnutie financií
  • zmluva – obsahuje všetky podmienky, na základe ktorých bude splácaný úver alebo pôžička

Pôžičky a úvery bývajú laicky často stotožňované. Prakticky sa ale odlišujú z právneho hľadiska. Kým pôžička a následne i zmluva o pôžičke sú predmetom úpravy § 657 a § 658 Občianskeho zákonníka, úver a zmluva o úvere predmetom úpravy § 497 až § 507 Obchodného zákonníka. Pre úverovú zmluvu Obchodný zákonník nevyžaduje písomnú formu, preto ju možno uzavrieť aj ústne, v praxi sa však takmer všetky úverové zmluvy uzatvárajú písomne.

Pôžičková inzercia na tému Pôžička úver. V zozname inzerujú väčšinou poskytovatelia pôžičiek.

Diskusia

O svoje postrehy a skúsenosti na tému Pôžička úver sa môžete podeliť v diskusii. Položiť môžete aj otázku súvisiacu s témou. pridajte komentár »

Pôžička je populárny spôsob získavania peňazí na rozličné účely. Je to všeobecný pojem, tak ako aj úver. Pri vyberaní poskytovateľa pôžičiek dbajte hlavne na jeho solventnosť. Nenaleťte podvodným emailom, ktoré lákajú zaujímavými ponukami.

Texty na webe PozickyAZ.sk sú čisto informatívne, finančné a iné hodnoty se môžu výrazne líšiť.
Miniportál slúži iba ako rozcestník pri hľadaní informácií.

Na tejto stránke sa zobrazujú automatické kontextové reklamy. webmaster.

Prevádzkovateľom stránky je spoločnosť TotalMoney s.r.o., so sídlom Levočská 866, Poprad 058 01; IČO: 45 657 122, DIČ: 2023080444, IČ DPH: SK2023080444 zapísaná v Obchodnom registri Okresného súdu Prešov, oddiel: Sro, vložka č.: 23317/P, spoločnosť nie je poskytovateľom úveru. Spoločnosť TotalMoney s.r.o., je sprostredkovateľom úveru – samostatný finančný agent, reg. č. 127292, udelené na základe povolenia Národnej banky Slovenska a vykonáva finančné sprostredkovanie na základe písomnej zmluvy s viacerými finančnými inštitúciami, tieto písomné zmluvy majú nevýhradnú povahu. Orgán dozoru: Národná banka Slovenska, Imricha Karvaša 1, 813 25 Bratislava.

<

Vážení zákazníci, dovoľujeme si vás upozorniť, že informácie na tejto internetovej stránke sú neaktuálne. Žiadame vás, aby ste sa pri výbere vami požadovaného finančného produktu týmito informáciami neriadili. Na úprave obsahu internetovej stránky sa pracuje. Ďakujeme.

X